Veinimajad

Savian BioWinemaker

Veinimaja Savian
Veinimaja tegutseb aastast 1925., on pereettevõte. 1993a.-st on orgaaniline viinamarjakasvataja ja veinivalmistaja. Nende soov on pakkuda tõeliselt kvaliteetseid veine ja neid on tunnustatud toiduohutussüsteemi 22000 sertifikaadiga, mis kinnitab nende veinide tipptaset toiduohutuse ja kvaliteedi osas, FSSC 22000.


Livenza ja Tagliamento jõgede vahel, kus kohtuvad ja sulavad kokku Veneetsia, Pordenone ja Treviso provintsid oma eripäradega, tõuseb D.O.C – Authenticated Origin – Lison Pramaggiore ja Veneetsia veinipiirkond: siin, sellel maal, lokkavad viinamarjapõllud. Sellel pinnasel, mis on eriti sitke madala karbonaadi ja  lubjarikka savi tõttu, levisid nende mõisa nelikümmend kaks hektarit põlde, mida kõiki kasvatatakse mahepõllumajanduse meetoditega. Tänu ideaalsele kliimale tulevad sealt peened veinid, alates punasest Cabernet Francist, Merlot-st, Refosco dal Peduncolo Rossost kuni valge Prosecco, Pinot Grigio, Lison Classico ja Chardonnay'ni.

Kõigile nende klaaspudelitele on pressitud perekonna embleem. Etiketil sümboliseerivad kolm kuldset joont kolmandat põlvkonda, taustal  zebra, mis meenutab keldrikaart, mis renoveeriti täielikult 2012a.

https://www.savianvini.it/

Lisa kommentaar