MEIE TERROIR
Lääne- ja meretuulte hällitatud, savikate lubjakivimuldade kinnituseks on Domaine Py viinamarjaaiad ideaalses kohas. Sellele lisandub meie veinides tehtud autentsed valikud. Autentsus mitte ainult AOP Corbieres veinides kasutatavate sortide valikul (vana viinapuu Carignan, Grenache, Syrah ja Cinsault), vaid ka Vin de Pay sortides (Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay jne). Valime autentsuse meie veinivalmistamise ja vananemise meetodites, ühendades traditsiooni ja kaasaegsust.
MEIE FILOSOOFIA
Meie terroir on meie pärand ja meie jõud. Me austame seda ja usume selle säilitamisse. Pühendume sellele vastutusele. See on viinud meid meie viinamarjaistanduste ja põldude orgaanilisele harimisele alates 2008. aastast. Oleme loonud kõik vajalikud tingimused kõrge kvaliteediga veinide loomiseks.
MEIE VEINID
Siin valmistatud veinid on Corbieres'i hulgas parimate seas. Meie raske töö ja pühendumusega saadud auhinnad peegeldavad meie otsust viia Domaine Py järgmisele tasemele. Nende püüdluste vili on nüüd leitav Corbieres'i parimate veinide seas.
Astuge veinimaja väravatest sisse... kogu meeskond tervitab teid ja ootab põnevusega võimalust jagada teiega meie kirge veini vastu!
MAHEPÕLLUMAJANDUS
Aastal 2003, kui alustasime Domaine Py-ga, alustasime nullist. Hooned olid tühjad. Veinikelder ja villimisala ootasid mahuteid ja seadmeid. Viinamarjaistandused ja müügivõrgustikud tekkisid pärast viit aastat intensiivset tööd ja investeeringuid, mille jooksul maheveini tootmisele pühendumine muutus meie identiteedi keskpunktiks. Rohkem kui puhtalt majanduslik või kommertslik valik ajal, mil mahekaupade nõudlus tõusis, oli meie otsus viia viinamarjaistandused üle mahepõllumajandusele sügavalt isikliku veendumuse tulemus. Tõepoolest, kui ettevõtmine edenes, muutus tasakaalu hoidmine inimese, looduse ja keskkonna vahel fundamentaalseks. Domaine Py-s puudutab meie tähelepanu sellele loomulikule tasakaalule kõiki, kes on sellega seiklusesse kaasatud, kaasa arvatud minu lapsed. Ja mis seiklus see on olnud! 130 hektari (320 aakri) üleviimine mahepõllumajandusele kolme aasta jooksul oli tõepoolest riskantne ettevõtmine, kuid nagu ütles Pierre Rabhi: „Tänased utoopiad sisaldavad homseid lahendusi.”
SUUR SEIKLUS
Mahepõllumajandajatena nägime vajadust vaadata kaugemale traditsioonilistest viinamarjaistanduse taltsutamise aspektidest, näiteks umbrohtude kontrollimisest, mis konkureerivad viinapuudega. Istiku haldamise ümbermõtlemine viis meid lähemale viinamarjade vajadustele ja nende kasvutsüklitele. Istiku intensiivsem jälgimine viis haiguste tõhusama ennetamise ja ärahoidmiseni. Istiku taktikaline töötlus väävli ja minimaalsete vaseannustega täienes käsitsi rohimise rütmiga ja hooajalise pügamisega. Selle lähenemise veelgi edasi viimiseks tutvustasime 2016. aastal esimesed sulfiidivabad looduslikud veinid, mis kasvatatud biodünaamiliselt valitud viinamarjaistandustes. See puhas Grenache IGP Oc nimetati lihtsalt täiesti looduslikuks. Seejärel, 2017. aastal, tegime veiniks valitud Chardonnay saagid ilma sulfiitideta ja nüüd pakume valget looduslikku veini IGP Oc-s. Kui filosoofia, väärtused ja pühendumus viisid meid peaaegu kümme aastat tagasi mahepõllumajanduse omaksvõtmiseni, siis see motivatsioon on endiselt terve ja elujõuline ning selle viljad on jätkuvalt uhkuse allikaks.