Miquel Jané Winery

MIQUEL JANÉ VEINID

Miquel Jané veinimaja ajaloo algus ulatub 19. sajandi lõppu, mil alustati veinimaja tegevust. Tollal toodeti veini suurtes kogustes ja seda levitati peamiselt Kuubas, tänu sellele, et perekond omas fregattide ettevõtet, mis ületas ookeani. Perekonna põlvede vältel on omandatud veinikinnistuid, sealhulgas Cal Costas kinnistu ja La Baltana Vella kinnistu, millest praegu valmistatakse kõiki Miquel Jané veine.

Aastal 2002 muutis Josep Miquel Jané suurtes kogustes veini äri pudeliveini müügiks oma kaubamärgi all: MIQUEL JANÉ. Praegu jätkab pere neljas põlvkond äri juhtimist, töötades kokku 57 hektaril, kus nad korjavad kõrgeima kvaliteediga viinamarju. Lisaks on keskkonna eest hoolitsemine muutnud veinivalmistamise viisi, nii et täna on talu täiesti orgaaniline. Oleme suurepärases Penedèsi piirkonnas, Font-Rubís, nn Penedèsi rõdul. Oleme väga kõrgel Penedèsis, 650 m merepinnast kõrgemal, mis annab meie veinidele ainulaadse iseloomu, mandrilikuma ja kuivema kliima, mis võimaldab meil saada aeglast ja optimaalset küpsemist ning veine silmapaistva happesusega. Meie talude mullad on savikad ja lubjarikkad ning üsna sügavad.

Miquel Jané Winery

Tunnustatud Orgaaniline Põllumajandus

Oleme registreeritud ja sertifitseeritud operaator vastavalt Euroopa seadusandlusele, nagu on sätestatud määruse (EÜ) nr 834/2007 artikli 29 lõikes 1.

Kuivkasvatus

Kuna usume minimaalsesse sekkumisse, kasvatame meie taimi ilma kastmiseta. See on kooskõlas ka DO Penedèsi reeglite ja määrustega.

Madal sulfiitide sisaldus

Peaaegu kõik veinid on alla või lähedal 75 ppm-ile.

LÜHIKE VEINIMAJA AJALUGU

Üheksateistkümnenda sajandi lõpus alustasid selle ettevõtmisega nõod Antonio Jané Formosa ja Josefa Pascual Formosa. Täna on Bodega neljandas põlvkonnas, kus õed-vennad Bernadette ja Josep Miquel juhivad selle ettevõtte kurssi. Me usume, et vein ja perekond käivad alati koos.

Algse kinnistu, mille asutasid üheksateistkümnenda sajandil nõod, koosnes maadest, mis asusid Alt Penedèsi krahvkonnas: Font-Rubí, El Vendrell, Vilafranca del Penedès, Sant Cugat, Sesgarrigues ja Avinyonet del Penedès.

Alguses olid need suurtes kogustes veine, mis toodeti pere kinnistul ja eksporditi tollal Hispaaniast Kuubasse teise perekonna haru poolt, mis juhtus omama transpordiks vajalikke fregatte. Me saame isegi näha maali Barcelona Mereajaloo Muuseumis, mis kujutab perekonnale kuuluvat fregatti nimega "Remedios Pascual Formosa", mis on tõeliselt ajalooline tunnistus sellest merenduslikust kaubandusettevõtmisest.

Hiljem laiendas Antonia Jané Pascual, kolme tütre kõige energilisem ja noorim, kinnistut maatükkidega nimega Cal Costas ja Baltana Vella. Sel ajal pälvisid veinid ka palju tunnustust.

Kodanikusõja tõttu pidi perekond aga pagulusse minema ja pärast pikka pausi naasis perekond kinnistule. Siis taaskäivitas Antonia poeg, Josep Miquel Jané tegevuse, keskendudes endiselt suurtes kogustes veini tootmisele, kuid ainult kuni 2002. aastani, mil suurtes kogustes veini asendati pudelis vahuveini ja vaiksete veinidega, mida me nüüd saame nautida.

Täna juhib veinimaja taas naine, Bernadette Miquel Vacarisas on pühendunud tipptasemele, nagu tõendavad meie Sauvignon Blanc'i saadud paljud tunnustused ja auhinnad. Ta on ka väga huvitatud sellest, et viia oma veinid maailma, nagu perekond seda minevikus tegi.

Loe rohkem Miquel Jané Winery kohta kodulehelt vajutades siia!

MIQUEL JANÉ VEINID MEIE E-POES:

Miquel Jané Baltana Blanc

13,50 
Veinist: Värske, noor kuiv valge vein. Värvilt kirgas helekollane, roheka varjundiga. Aroomilt kerge, tunda valgeid lilli, värskeid heledaid puuvilju. Maitses

Miquel Jané Baltana Rosado

13,50 
Veinist: Vein on toodetud täielikult nende talus Cal Costases, viinapuuaed on umbes 500 m kaugusel veinikeldrist. Veini roosa värv tuleb

Miquel Jané Classic Penedes Reserva Sauvignon Blanc Brut Nature

16,90 
Veinist: Traditsioonilisel meetodil valmistatud vahuvein, mis on settel küpsenud vähemalt 15 kuud. See vahuvein on 100% orgaaniline, 100% Penedès ja

Miquel Jané Masia Cal Costas

15,90 
Veinist: Vein on küpsenud 12 kuud Prantsuse ja Ameerika tammest vaatides.  Vein on keskmise intensiivsusega rubiinpunase tooniga. Aroomis tunda vaniljenoote,

Miquel Jané Sauvignon Blanc

14,50 
Veinist: Miquel Jané veinikeldri täht. Vein on valmistatud nende noorima istanduse marjadest, 12 a vanad taimed, mis on hästi kohanenud

Miquel Jané Syrah

13,50 
Veinist: Viinamarjad on pärit 25-aastastest viinapuudest, mis asuvad Foix’ looduspargis Castellet i la Gornalis. Viinamarjad koristatakse masinaga varahommikul ja transporditakse

Loe veinide kohta meie blogist